Hamilelikte Angina: Tehlike nedir ve ne yapmalı?

Angina pektoris iskemik hastalığın çeşitlerinden biridir ve bunun sonucu olarak yeterli oksijen kalp kasına girmez. Böyle bir süreç çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına ve genel sağlığın kötüleşmesine neden olabilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Gebelikte cerrahi operasyonlar

Kesinlikle her insan cerrahi ameliyatların yapılması gerekliliği gerçeğinden korkuyor, hamile kadınlardan konuşmak mümkün değilse, bir kez daha katarakar hastalıklarının şiddetlenmesi sırasında sokakta terk ederek korkmaktan vazgeçin? Acilen planlanan veya acil cerrahi operasyonlar zararlı olacak mı? Ameliyat olmadan yapamayacağın zaman? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Bir kadın menopozdan sonra hamile kalabilir mi?

Yunanca doruk noktası "adım" anlamına geliyor. Bu dönem, kadın bedeninin yeni bir aşamasında kabul edilmektedir. Daha önce, klimakterik dönemin yalnızca kadınlar için tipik olduğu düşünülüyordu, ancak bilim adamları kanıtlayabilmişti - erkekler de bu dönemi yaşıyor. Bazı erkekler arasında doğurganlık fonksiyonu yalnızca yaşlılıkta devam eder ve ayrıca güçlü yarıda kadının yaşaması gereken hoş olmayan çeşitli belirtileri yoktur. Birçoğu soru soruyor, menopozdan sonra ben anne olabilir miyim? Buna cevap vermek için belirli bir dönemde kadın bedeninin nasıl çalıştığını bilmelisiniz. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

İnfertilite ile ilgili efsane - neden hamile kalmam mümkün mü?

Modern bir toplumda yaşadığımız gerçeğine rağmen, bir çiftin infertilitesi doğal olmayan, kabul edilemez ve açıkça anormal bir şey olarak kabul edilir. Bu konu hakkında ve genel olarak bir kadının veya erkeğin belirli sebeplerle (fizyolojik ve psikolojik) çocuk sahibi olamayacağı için az sayıda kişi uygardır. Ve, internette bu konuda çok sayıda faydalı bilgi bulabilirsiniz. Ancak, vücutta böbrek yetmezliği gibi böylesi bir ihlali öne süren efsane, her yıl büyümeye devam ediyor - bunların ana hatlarını ve ilgi soruları cevaplıyoruz. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Hamileliğin 11. haftası

Hamileliğin 11. haftası, ilk üç aylık dönemin sonuna geldiği ve zaten ikinci aşamaya geçeceğiniz anlamına gelir. Düşük riski ardında, hCG ve hormonlar için bir kan testi yapın, bir kadın konsültasyonuna kaydolun ve kromozomal patolojiler için tarama yapın, özellikle Down sendromu. Bir kadın hamileliğin ilk günlerinden beri toksikozdan mustarip davranıyorsa, o zaman şimdi arka plana çekilmelidir. Bir mucize beklemek için zamanın tadını çıkarabilirsiniz. Gelecekteki anne mutlu hissediyor, iyimser duyguları var. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

10 haftalık gebelik

Gebeliğin onuncu haftasında, embriyo tam olarak oluşmuş olarak kabul edilebilir ve zaten 5 gram ve 4 cm uzunluğunda bir meyve olarak adlandırılır. Bu aşamada, bu küçük adam emme refleksi geliştirmeye devam eder. Bu hafta yapılması gereken testlerden ultrasonik muayene yapmanız gerekir; bunun görevi de fetüsün yaka bölgesinin kalınlığını belirlemektir. Bu, embriyonun herhangi bir patolojisinde olup olmamasına bakılmaksızın anlatılmasına izin verecektir. Ayrıca, çocuğun sağlığından% 100 emin olabilmek için, RAPP ve hCG hormonlarının seviyesini belirlemek için kan testi yapmanız gerekecektir. Ne verecek? Fetüsün bazı kromozom defektlerine sahip olup olmadığı riski olup olmadığı gösterilecek bir sonuç alacaksınız. Tabii ki, kadın istişarelerine kaydolmak gereksiz olmayacak. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Hamileliğin dokuzuncu haftası

Gebeliğin dokuzuncu haftasında, bir kadın nihayet onun şeklindeki ilk değişiklikleri fark edebilir. Hamileliğin yedinci ve sekizinci haftasında, karın hafif bir şişlik sanki görünüyordu, ancak şimdi daha yuvarlaklaştı. Buna ek olarak, hamile kadın boyutlarında göğüslerde artış, hormonal arka plan değişiklikleri, iştah artışı, ruh halleri daha sık görünür. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Bir kadın doğumdan sonra nasıl bir şeyler hissediyor?

Kadının doğum şekli ne olursa olsun - tabii ki veya bir sezaryenle alakalı - o heyecanlı bir psiko-duygusal devlet ve fiziksel yorgunluk halindedir. Dahası, psikologlar, annenin ilk birkaç günde herhangi bir duyguya - hem olumlu hem de olumsuz - kesinlikle hakkı olduğunu söylüyor. Neden? Çünkü tam anlamıyla bir kadın birkaç saat önce annesinin yeni bir durumuna geçti ve ona alışması gerekiyor. Dün hamileydi ve bugün o bir anne. Birkaç saat önce büyük karın yüzünden aynada kendini göremedi ve şimdi vücudu katıydı, garip şekil aldı. Eğer bir kadının doğumu karmaşık bir hal almışsa, daha doğal birşey ki yatmadan bile çıkamayacak kadar doğaldır. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Toksisiyle mücadele için etkili yöntemler

Gebelik, bir kadının yaşamındaki en güzel dönemdir. Kalbin altındaki yeni bir yaşam hissi sevinç, sıcaklık, umut getirir. Kadınlar parlıyor, gelecekteki çocukları için sevgi ve sevgi yayıyor. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Gebeliğin sekizinci haftası

Gebeliğin sekizinci haftasında bir kadın konsültasyonuna kaydolmanız önerilir. Özellikle gebeliğin 7. haftasında HCG, progesteron ve ultrason için kan testi geçmiş olsaydınız sonuçlarda bir şeyden hoşlanmazdınız. Özellikle, hCG'nin yavaş yavaş büyüyen bir hormonu, fetüsün yavaş yavaş geliştiğini veya bazı küçük bozukluklarla (ancak düzeltilmiş) anormallikler gösterdiğini gösterebilir. Jinekolojiye ne kadar erken başlayınca gerekli muayeneleri yapın, sizin için ve çocuk için o kadar iyi. Kendinizden sadece sorumlu olduğunuzu anlamalısınız. (daha fazla ...)

Devamını oku ...