Zihinsel stres kalp hastalığının nedenidir.

Bedenimiz ve zihin prensibe göre etkileşir: bilinç hasta, iç organlarda ve yaşam sistemlerinde fiziksel bozukluklara hazırlanmak mümkündür. Sabit stres altında kalmak, sinirsel gerginlik varsa, kardiyovasküler hastalıklar, onkolojik neoplaziler ve kronik patolojilere yol açabileceği kanıtlanmıştır. Modern tıp, tüm hastalıkların temel bir nedeni olduğu gerçeğinin canlı bir örneğidir - sinir krizleri, psikozlar , nevrozlar, zihinsel aşırı gerginlik, psiko-duygusal istikrarsızlık. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Kalpteki delik - nedenler, belirtiler, tedavi

Kalp sağlıklıysa, o zaman anatomik olarak iki bölümden (sola ve sağa, aralarında bir septum vardır) ayrılır. Kan, oksijenin halen bulunmadığı, kalbin sağ tarafına gider ve organın dokuları oksijenin ve faydalı maddelerin bulunduğu akciğerlere akışı yönlendirir. Akciğerlerden sonra kan kalbin sol tarafına gelir ve oradan tüm vücudun kan dolaşımına girer. Kalbin sol ve sağ tarafları arasındaki septum, kan karışmamak için gereklidir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Nakledilen bir kalp ile nasıl yaşanır?

Bir kararla karşı karşıya kalanlar ve kalp transplantasyonu ihtiyacı bile yaşayacaklarını bilmiyorlar. Bazı panik, biri her şeyin orada olduğunu düşünür - çünkü hayat kalabilir, çünkü kalp transplantasyonu işlemleri insan yaşamı ve sağlığı açısından çok yüksek bir risk ile gerçekleşir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Düşük kan basıncı: sebepler, belirtiler, tedavi

Tıpta düşük kan basıncına hipotansiyon veya arteriyel hipotansiyon denir. Bu fenomen, nüfusun% 25'inde görülür ve herhangi bir yaşta görülür. Hipertansiyonun aksine, düşük kan basıncı ciddi bir patolojik hastalık olarak düşünülmemektedir. Bununla birlikte, yalnızca hoş olmayan, tehlikeli belirtiler ortaya çıkmaya başladığında savaşmanız gerekir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

EKG veya kalbin ultrasonu - hangi yöntem daha iyi?

Son zamanlarda kalbin hastalıkları daha sık görülür. Bir sürü bebek kalp hastalığı tanısı ile doğar. 35 yıl sonra insanlar kardiyovasküler sistemin çalışması konusunda aktif olarak şikayet etmeye başlar ve 45-55 yaşlarındaki yetişkinler genel olarak miyokard enfarktüsü veya inme risk grubuna girerler. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Basınç 130 ila 90 - nedenleri, belirtileri, tedavisi

130/90 mm Hg basıncınız varsa, bu durum hipertansiyon olarak tanımlanır. Dahası, hem yaşlı hem de gençlerde görülür. Hipertansiyon , vücudun komplikasyonlarını yalnızca kardiyovasküler sistem düzeyinde değil aynı zamanda tüm iç organlarda provoke edebilir. Basınç normu 120/80 mm Hg'lık bir göstergedir, ancak son derece nadirdir. Doktorlar, kardiyologlar, bu normdan ufak bir sapmanın bir patoloji olarak değil, kabul edilebilir bir fenomen olduğunu düşünüyor. Ancak, eğer tonometre 130/90 mm Hg basınç gösterdiyse? Bu değer norm olarak kabul edilebilir mi, değil mi? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

İnsan basıncı: yaş normları

Tansiyon nedir? Evde veya doktor tarafından ne sıklıkta ölçülmeli ve yapılsın mı? Basıncın ölçülmesi ne kadar doğru ve norma uygun değilse ne yapmalı? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Teleangiectasia - nedenleri, belirtileri, tedavisi

Telenjiektazi, kan damarlarının hızla genişlemesi ve inflamatuar olmayan kılcal damarları ile karakterize bir hastalığıdır. Hastalığın ana semptomları deride herhangi bir fiziksel rahatsızlık taşımayan, sadece estetik kırmızı lekelerdir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Kalbin felci - nedenleri, belirtileri, tedavisi

İnsan kalbinin tuhaflığı, günün 24 saati ritmik olarak art arda azalması ve böylece insan vücuduna hayat kazandırmasıdır. Fakat kalp felci varsa, bu durumda bir insanın hayatı doğrudan ölüm tehdidi altındadır. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Kırık Kalp Sendromu - Sebepler, Belirtiler, Tedavi

Kırık bir kalbin sendromu, gerçek bir hastalıktır ve sadece mutsuz sevgi ve bunun sonuçları hakkında bir kelime değildir. Kardiyolojide, mutsuz aşkın sonuçları oldukça tıbbi bir terimdir - kardiyomiyopati Takotsubo. Bu hastalık hakkında çok az şey biliniyor, çünkü henüz incelenmemiştir. Oldukça tuhaf olan şey, çünkü sendrom, semptomları ve takip eden sonuçları okuduklarından daha yaygındır. Çoğu klinik vakada, kırık bir kalp sendromunun belirtileri tipik bir kardiyovasküler bozukluk olarak alınır. (daha fazla ...)

Devamını oku ...