Menopozda sıcak basmalarını nasıl gideririm?

40-50 yaşlarında, her kadın vücudunda menopoz yaklaşımını gösteren değişiklikler hissetmeye başlar. Bu süre zarfında, bağışıklıkta bir azalma karakteristiktir; organizmanın yaşlanma süreci hızla ilerlemeye başlar ve çeşitli hastalıkların ortaya çıkma ihtimali artar. Çoğu kadın, menopoz döneminde ağrı ve rahatsızlıklardan kaçınmayı başarır, hepsi vücudun özelliklerine bağlıdır. Dişinin geri kalan kısmı tüm bu belirtileri ve değişiklikleri tam olarak yaşayabilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Menopoz sırasında kadınlarda belirti, semptom ve tedavi

Hayat boyunca, bir kadına farklı bir deşarj eşlik eder, koku, tutarlılık, renk farklılık gösterir, karakterleri genellikle sağlık durumunu gösterir. Aniden herhangi bir ihlal söz konusuysa ve olağan semptomlardaki bir şey kırılmışsa, o zaman tavsiye için bir doktora görünmelisiniz. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Menopoza, semptomlara, tedaviye bağlı uterus miyomu

Genellikle, kadınlar rahim miyomuyla genital organların patolojisi ile menopoza girer. İstatistiklere göre her beţ kadýn bu hastalýktan muzdarip. Neden? En azından, hormonal başarısızlık çektiği için alt karında periyodik ağrı oluşabilir, üreme küresi tamamen değişir. Bir anda uterin myomların kolayca teşhis edilebilen bir hastalık olduğunu söylemek gerekir ve gerçek teşhis durumunda tedavi son derece etkilidir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Hipertansiyonun menopozla tedavisi

İnsan vücudu birçok farklı faktörden etkilendi. Daha az önemli olan hormonal arka plan değildir. Bu nedenle bir kadın genellikle menopoz sırasında ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalır. En yaygın görülen belirtilerden biri, kan basıncının yükselmesidir. Bu davada ne yapmalı? Nasıl doğru muamele görülecek? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

30 yaş kadınlarda erkenden menopoz

Menopoz süresi çoğunlukla 48-50 yaş arasındadır. Nadiren kadınlarda menopoz çok erken - 30 yılda ortaya çıkabilir. Bir kadının cesedi için ne kadar tehlikeli? Bu davada ne yapmalı? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

50 yıldaki kadınlarda menopoz semptomları

Her kadın 50 yaşından korkuyor, çünkü bu dönemde klimaktürün görülmesi normaldir . Her şey seks hormonlarında bir azalma ile başlar, daha sonra kadın üreme işlevini kaybeder. Tüm menopozun 50 yılda, belki de 10 yıl farkla ortaya çıktığı söylenemez, hepsi organizmanın bireysel özelliklerine bağlıdır. Doğru yaşam tarzı yardımıyla, zamanında sağlanan psikolojik yardım, özel diyet, ilaç tedavisi durumunu iyileştirebilir ve bu dönemde hızlı bir şekilde ayakta kalabilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

40 yıldaki kadınlarda menopoz semptomları

Bir kadın menopozdan kaçınamaz, çünkü bu kesinlikle normal bir fenomendir. Doğru bir yaşam tarzının, belirli bir ilaç tedavisinin (genital bölge hastalıklarıyla birlikte) yardımıyla mümkün olan tek şey, doruk noktasının başladığı yaşı biraz ayarlayın. Bu nedenle, her yaştaki bir kadının zamanında bir jinekolog ziyareti, ultrason yapın ve sağlığınızı kontrol etmesi önerilir. Bu durumda, menopoz çok daha sonra başlayacak ve bir kadının üreme çağından zevk alacak zamanı olacak. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Kadınlarda menopoz başlangıcı, ilk işaretler

Ne yazık ki, güzel yarısı hayatında bir dönüm noktası ile karşı karşıya - bir zirve . Vücudun hormonal sistemde ciddi aksamalara maruz olduğu şu anda hem üreme sistemi hem de genel olarak refah üzerinde yansıtılır. Bu nedenle, nasıl tepki vereceğini bilmek için menopozun ilk işaretlerine dikkat etmek ve bu durumda panik yapmamak önemlidir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Menapoz hangi yaşlarda kadınlarda başlar?

Doruk noktası kadından 30, 35, 45 ve hatta 60 yıl içinde başlayabilir. Neden bu kadar yaş yaşıyorsunuz? Çünkü menopoz başlangıcı an sadece kadının kalıtımına, hayatın nasıl bir yol açtığına, nasıl beslendiğine, çocuk doğurup doğmadığına, hangi durumda hormonal geçmişe sahip olduğuna vb. Bağlıdır. Yani, eğer kısasa - tam da tam da bu veya başka bir kadın için doruğun başlayacağını söylemek imkansızdır. Böyle bir kararı vermek için eksiksiz bir anamnez bulmanız ve daha sonra sonuç çıkarmanız gerekir. Aynı zamanda unutmayın ki, klandaki kadın kalıpları, örneğin 55 yaşındayken geç gelirse, yaşam biçimini, kötü alışkanlıklara ve diğer olumsuz faktörlere eğilimi bu çizgiyi 30 yılda bir işaret haline getirebilir . Bu, gerçek örneklerle ve sayısız bilimsel araştırmayla doğrulanan bir gerçektir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Menapoz ne kadar sürer?

Her kadından menopoz süresi farklıdır. Yaştan, dış etkenlerden, sağlık durumundan, organizmanın bireysel özelliklerinden, kalıtsal faktörden etkilendiği için herhangi bir rakamı olumlu olarak söylemek imkansızdır. Bir ailenin kadınlarında menopoz başlangıcı anını analiz ederseniz, bunun aynı yaş olduğunu görebilirsiniz. Menopoz dönemindeki hastalıkların yanı sıra, her şey önceki kadın nesli ile aynı olabilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...