Pankreatit: Belirtileri ve evde halk ilaçları ile tedavi

Pankreasın enflamasyon sürecine pankreatit teşhisi konur. Bu hastalıkla safra kesesinin demirleri safra taşları, benign ve malign neoplaziler tarafından engellenir. Sonuç olarak, gıdaların sindirimi için gerekli gastrointestinal kanaldaki meyve suyu tam olarak gelişemez ve ince bağırsağa giremez. Normal olarak sağlıklı bir insanda gıdayı ayırması gereken enzimler, pankreasta birikir ve ilaç tedavisi ve halk ilaçları ile tedavinin olmaması durumunda (daha fazla ayrıntı aşağıda bulunur) vücut kendini yemeye başlar. Bu patolojik süreç devam etmiyor, gastrik sıvının enzimleri yakındaki kan damarlarını ve iç organları bölüyor. Pankreatitte tedavinin olmaması ölümcül sonuçlara yol açar. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Kolesistit: Yetişkinlerde Belirtiler ve Tedavi

Safra kesesi iltihabı durumunda kolesistit teşhisi konur. Bu oldukça yaygın bir hastalıktır. Bugüne kadar kolesistitten dolayı hastalığa yakalanan bir çok ürüler ilerliyor. Neden? Zararlı beslenme ile açıklanmaktadır - insanlar yağ, kızartılmış yumurta, yağlı et tüketmeyi sever. Buna ek olarak, modern insan çok fazla hareket etmiyor, aktif dinlenme yerine pek çok insanın saatlerce oturmayı tercih ettiği bir bilgisayarla değiştirildi. Ayrıca şimdi endokrin bozukluklarının sayısı arttı - daha fazla kişi şeker hastalığından, obeziteden muzdarip. Kadınlar hormonal bozukluklara ve kolesistit gelişimine yol açan oral kontraseptiflere bağımlıdırlar. Kolesistitin tedavisi ne kadar doğru? Hastalık ne kadar tehlikelidir? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Bağırsak hastalıkları

Bağırsakların ve gastrointestinal sistem organlarının hastalıkları en tatsızdır. Karın, hemoroit veya gastritte bulantı ya da ağrı ile, rahatsızlığa rağmen insanlar doktora gitmek için acele etmez. Hastalığın tedavisi için zamana göre alınmayan önlemler sadece akut safhaya değil aynı zamanda uzun süre tedavi edilmesi gereken kronik formun ortaya çıkmasına neden olabilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Campylobacteriosis - nedenleri, belirtileri, tedavisi

Campylobacteriosis, gastrointestinal sistemi etkileyen hastalıkla birlikte campylobacteria'nın neden olduğu akut bağırsak enfeksiyonudur, yenilgiye genellikle alerjik reaksiyonlar eşlik edebilir. Bağırsak, mide hastalıkları arasında, bu enfeksiyon, olguların% 5-15'idir, dolayısıyla nedensel ajan bağırsak ailesine ait olduğundan, oldukça yaygın bir bakteri enfeksiyonudur. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Pankreasta operasyon: çıkarılması, nakli, sonuçları

Pankreasın yapısı glandüler hücrelerden oluşur. Onların ana işlevi kanallara bağlanmak ve salgıları enzimler ile gidermek ve geri kalan hormonları doğrudan kana salmaktır. Pankreas malign ve benign tümörler oluşabilir, kanallarda taşlar görülür ve iltihaplanma süreçleri kistlerin ve apselerin görünümünü kışkırtabilir. Tüm bu patolojilere sadece cerrahi bir yöntemle tedavi edilebilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Pankreasta fibrozis ve fibrotikomatoz: nedenler ve tedavi

Tıpta böylesi bir tanı konulmasına ve bu organda meydana gelen patolojik değişikliklere rağmen fibroz izole bir hastalık değildir ve çoğu olguda kronik pankreatit gelişiminin semptomlarıdır. Rutin tıbbi muayenenin geçişi sırasında ultrason muayenesinin yardımı ile tespit edilebilir. Hastalığın tesadüften saptanabileceği ilginçtir, çünkü herhangi bir belirti eşlik etmemektedir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Oddi sfinkter spazmı: nedenler, semptomlar, tedavi

Son zamanlarda, safra kesesi ile ilgili daha fazla ve daha fazla sorun var. Kötü beslenme, kötü ekoloji, çeşitli ilaçların sık tüketilmesi, alkol bağımlılığı ve çok daha fazlasının bir sonucu olarak ortaya çıkabilirler. Bir önceki yılın verilerine göre her beşinci kadın ve sekizinci her erkek safra kesesi ile ilgili sorunlar yaşıyor. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Pankreatik genişlemenin nedenleri

Pankreas, sindirim için sorumlu olan önemli bir organ olarak düşünülür. Çocuğun doğuşundan önce bile çalışmaya başlar. Onun işlevi, glukoz emilimine yardımcı olan insülini izole etmektir. Pankreas karın boşluğunun içinde bulunur, çeşitli dokudan oluşur. Bu nedenle, palpasyon, perküsyon veya osukültasyon ile hissedilemez. Pankreasın kuyruk, kafa veya gövdesinde bir artış olduğuna karar verin, sadece ultrason veya manyetik rezonans görüntüleme yoluyla yapılabilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Pankreasın aşırı işlevselliği: nedenler, semptomlar, tedaviler

Pankreas çeşitli metabolik süreçlerde yer alır. Buna bağlı olarak glukagon ve insülin gibi hormonlar üretilir. Buna ek olarak, meyve suyu oluşur, enzimleri sindirimi teşvik eder. Pankreasdaki hiperfonksiyon hakkında konuşurken, kandaki şekeri düşüren veya artıran hormon üretiminde bir ihlali ima eder. Vücut az miktarda insülin üretirse diyabet gelişir ve çok fazla olması halinde hipoglisemi gelişimini tetikler (aşırı insülin glukagon üretimini baskılar). Glikoz neredeyse tüm organlar için bir besin kaynağı olduğundan, öncelikle beyin sinir sistemi ile ilgili problemler vardır.
(daha fazla ...)

Devamını oku ...

Pankreasta taşlar: semptomlar, tedavi, diyet

Pankreas taşları oldukça nadiren oluşur. Ancak şu an metabolizma değişiklikleri ve kronik inflamatuvar süreçlerin ortaya çıkması nedeniyle bu hastalık daha sık ortaya çıkmaya başlamıştır. Tıp patolojik süreci çağırıyor - pankreatit. Taşlar oluşur, çünkü kalsiyum tuzları bezin içine yerleşir ve sindirim enzimlerinin serbest bırakılmasında bir blokaja neden olabilir ve bu da vücudun tamamında bir arıza oluşturabilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...
1 2 3 4 5 ... 10 20 ... Последняя » Sayfa 1 Toplam 27 Sayfadan 1 2 3 4 5 ... 10 20 ... Son» Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış.