Bronşiyal astım: çocuklarda semptomlar ve tedavi

" Bronşiyal astım " tanısı tüm aileleri şoka sokar. Ne yapayım? Bu tehlikeli bir hastalık mı yoksa değil mi? Bir çocuğun bronşiyal astımı olduğunu ve başka bir hastalık olmadığını ve çocuklarda nasıl tedavi edileceğini nasıl anlayacağım? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Larenjit: çocuklarda tedavi ve semptomlar

Çocuklar, solunum sisteminin çeşitli hastalıklarına karşı daha yatkındır. Enfeksiyon, mevsimsel etkiler nedeniyle nazofarenksde patojen mikroflora görülür. Kötü niyetli bakteri ilk olarak larenksde, daha sonra trakeaya, bronşta görülür. Kural olarak, çocukların gırtlaması hemen patlamaz. Hepsi soğuk, öksürük, boğaz ağrısı ile başlar. Laringeal ödem çok tehlikelidir, çünkü boğulma tehlikesine neden olur. Viral, bakteriyel stenoz - oldukça yaygın bir fenomen olup, bunlar 3-7 yaş arasındaki çocuklar için tipiktir. İlk belirtilerde ebeveynlerin ilk yardım sağlaması çok önemlidir. Hastalık ne kadar tehlikelidir? Ne gibi komplikasyonlar bekliyor? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Sinüzit 3 yaşında bir çocukta, belirtiler, tedavi

Çocuklarda sinüzit yaygın bir soğukluk değil, beyne yayılabilen bir enfeksiyondur (menenjit). Bulaşıcı süreç zamanla iyileşmezse, hastalığın komplikasyonları yaşam boyu kalabilir. En azından jenantrit kronikleşir ve en ufak bir kışkırtıcı faktör (azalan bağışıklık, hipotermi) ile çocuğa aralıksız rinit, maksiller sinüslerde şiddetli ağrı, ateş, baş ağrısı ve yorgunluk artar. Sinüzit nasıl tanınır, sebebi nedir? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Reaktif pankreatit: çocuklarda semptomlar ve tedavi

Çocuk iltihaplanma veya enfeksiyon geçirmişse, reaktif pankreatit komplikasyona başlar. Hedef organ pankreastır. Hastalığın ilk belirtisi karındaki ciddi bir ağrıdır, bu da küçük bir çocuğun vücuduna katlanmak çok zor. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Çocuklarda akut ve kronik pyelonefrit - belirtiler, tedavi

Böbrek enfeksiyonu vakalarında çocuklarda piyelonefrit teşhisi konur. Hastalık karın ağrısı, idrara çıkma ile ilgili sorunlar, idrarın renginin değişmesi, sıcaklığın keskin bir şekilde yükselmesi, çocuğun zayıflaması, halsizleşmesi, normalde büyüyüp gelişememesi gibi nahoş semptomlar ile belirtilir. Diğer böbrek lezyonlarının arasında piyelonefritin çocuklar arasında yaygın bir hastalık olduğu düşünülmelidir. Genellikle piyelonefrit diğer infeksiyonlarla (üretrit, sistit) karıştırılabilir, bu nedenle tüm tetkikleri almak, anket yapmak çok önemlidir. Çocuklar için hastalık ne kadar tehlikeli? Bir pyelonefriti tedavi etmek ne kadar doğru? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Bir çocukta ekzudatif diyare - nedenler, belirtiler, tedavi

Küçük çocuklar çoğunlukla iltihaplı cildi bulurlar. Aşırı diyet veya atopik dermatit yaygın bir hastalıktır. Hastalık kroniktir, genetik olarak aktarılır. Bazı alerjenler hastalığın şiddetlenmesine neden olur. Eksüdative diateze nasıl tedavi edilir? Ne kadar tehlikeli? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Çocuklarda Ekstrasistoller - nedenler, semptomlar, tedaviler

Kalp solması veya ekstrasistol , periyodik kardiyak arrest ile ilişkili bir hastalıktır. Bu fenomen, yalnızca yetişkinleri değil çocukları da korkutuyor. Ve bu sadece çocuklar hakkında. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Çocuklarda ağrı türleri, nasıl yardım edilecek?

Ebeveynler çocuklarda genellikle ağrıya neden olur: baş, kulak, boğazdaki kalp, diş ağrısı, mide ve diğer ağrı türleri çok acı vericidir. Ve hepsi ile ilgili olarak, ilk yardımın genel bir küresel egemenliği vardır - çocuğun hasta olmaması, acı çekmesi halinde - anne, babanın ve diğer yakınlarının değil, yalnızca doktor olması gerektiği anlamına gelir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Bebeklerde aday intertrigo, nasıl tedavi edilir?

Candida cilt katlanmalarına sıklıkla zarar verir. Tıpta bu hastalığa intertrigo denir. Çocuklarda, çoğunlukla anüsde, kasık bölgesinde görülür, sonra yavaş yavaş cilt boyunca yayılmaya başlar. Özellikle bebeğin erken doğması ve kişisel hijyen kurallarının ihlal edilmesi durumunda. Ne yapayım? Çocuğa nasıl yardım edebilirim? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Çocuk felcinde aşılama tehlikeleri

Çocuklar hayatın çiçekleri. Böyle bir slogan, sadece çocuklar için her kitapta değil, aynı zamanda tıbbi kurumların duvarlarında da bulunabilir. Doğal olarak, her ebeveyn çocuğunun sağlıklı olmasını istiyor. Ancak, tehlike her fırsatta çocuk beklemek yatıyor. Özellikle, 6 yıl sonrası Sovyet ülkelerinde, yani Rusya, Ukrayna, Polonya, Çek Cumhuriyeti, poliomyelit prevalansındaki liderlerden biridir. Çocuk felcine karşı aşılama anne ve babaların belirsiz tavırlarına neden olur. 2. Maddede, ana-babanın çocuk felci ile ilgili en önemli soruyu değerlendiriniz. Çocuğunuzu aşılamak veya aşılamak için? Evet ise, o zaman doğru olarak nasıl yapılır ve aşılamadan sonra muhtemel komplikasyonları önleme? (daha fazla ...)

Devamını oku ...