Siroz için diyet: temel ilkeler, menü

Karaciğer sirozu oldukça tehlikeli ve tedavi edilemez bir hastalıktır. Genellikle alkol kötüye kullanımı, viral hepatit ve yağlı karaciğer hepatik distrofi durumunda da görülebilir. Hepatik sirozlu özel bir diyet uygulamak çok önemlidir. Diyetinizi keserseniz, ilaç tedavisini reddederseniz, her şey ağır komplikasyonlarla, hastanın ölümü ile sonuçlanacaktır. Hepatik patoloji ile ne yenebilir ve yenmez? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Obezite için diyet: temel ilkeler, menü

Obezite tüm vücuda bir darbe vurmaktır. Tek kurtuluş, vücut ağırlığını azaltabileceğiniz bir diyettir. Ciddi bir hastalığın tedavisi sırasında obezitenin derecesine bakılmaksızın beslenme fiziksel egzersizle birleştirilmelidir. Sedanter bir yaşam tarzı kurarsanız, neredeyse hareket etmeyin, diyet sonuç getirmez. Yüzme uygulamak etkili bir spordur. Sadece eğitimden önce, doktorunuzdan gelen her şeye sormaya dikkat edin. Obezite nasıl aşılır? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Safra kesesinde taşlarla diyet

Safra kesesinde ultrasonografi taşları varsa, tanı konan hesaplı kolesistit oluştururlar. Maalesef, hastalık çocuklarda bile farklı yaşlarda karşı karşıya kalmaktadır. Taşları olan hastalar her zaman özel bir diyet uygulamalıdır. Rasyonel beslenme nedeniyle, hastalığın şiddetlenmesini önleyebilir, süreyi artırabilirsiniz. Bazen katı bir diyet bile altta yatan hastalığın gelişimine, çeşitli komplikasyonlara karşı sigorta sağlamayacaktır. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Kolorektal kanser için diyet: temel beslenme kuralları

Rektumun kanseri oldukça yaygın bir hastalıktır, hastaların tolere edebilmesi zordur. Kanserin erken dönemde teşhis edilmesi durumunda, konservatif tedavi yardımıyla hastanın durumunu hafifletmek mümkündür ve en geç aşamada ameliyat sıklıkla gereklidir. Önemli olan diyet, onkolojideki durumu kolaylaştırır. Kolostominin çıkarıldığı ve çıktıldığı ameliyattan sonraki temel beslenme kurallarına uymak özellikle önemlidir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Oganyan'da Oruç tutuyor - otlar ile etkili temizlik

Şimdi birçok açlık metodu var. En popülerlerinden biri Ohanyan'a göre. Ünlü biyokimyacı, biyolojik bilim adayı, terapist Marva Ohanyan geliştirdi. Bu teknikle, sadece kilo vermekle kalmaz aynı zamanda vücudu temizleyebilirsiniz . Tekniği kimler kullanabilir? Ne kadar güvende? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Doğumdan önce diyet

Eğer doğum için hazırlanıyorsanız, o halde muhtemelen süreci hazırlayan soruyu doğrudan sordu. Yani, burada, fiziksel eylemi kolaylaştırmak için bir kadının doğumdan bir hafta önce yapabileceği tüm manipülasyonları kastediyoruz. Doğum öncesi hazırlık konularından biri de bir diyettir. Sıralamadan önce bir diyet tutmak için gerekli olup olmadığı ve evet ise - bu ne? Hangi ürünlerinde, doğumun güvenle yapılabilmesi için kendinizi sınırlamanız gerekir? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Sistit için diyet: temel beslenme kuralları

Bir kişi sistit ile karşılaştığında derhal doktora danışır veya çeşitli pahalı ilaçlar alır, bitkisel preparatları kullanır. Bazen durumu hafifletmek için yiyeceklerinizi düzeltmeniz yeterlidir. Sistit, mesanede gelişen, hoş olmayan semptomların eşlik ettiği akut veya kronik bir inflamasyondur. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Hollywood diyet - ilke, eleştiriler, menü

Hollywood yıldızlarının kilo alması ve başarıya ulaşması durumunda, neden tekrar edip bahar ve yaz aylarında şekillerini geliştirmeyelim. Hollywood diyetinde aktif olarak ince büyümek Renee Zellweger, Nicole Kidman, Catherine Zeta-Jones. Üzerine "oturmak" 3 hafta sürdüğü için bu tür diyetlere kırmızı-su da denir ve hızlıdır. Söz verilen sonuç eksi 10 kilogram olup günlük bir diyetin zorunlu koşulu 800 kilokalondan fazla değildir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Hemoroit için diyet: beslenmenin temel prensipleri

Hemoroit gibi rahatsız edici bir rahatsızlığın gelişmesini kışkırtan yetersiz bir diyettir. Genellikle hasta, hemoroidli özel beslenmenin her zaman gerekli olduğunu bilmemekte, iltihaplanma sürecinde, hoş olmayan hisler, ağrılarda diyet yapmaya başlar. Bir kişi, pelvis, perineumdaki damarlara kan akışını tetikleyen yeterli zararlı ürünleri tüketirse, hastalık sıklıkla kötüleşir. Daha sonra, venöz sistem kan ile doldurulur ve bir süre sonra hemoroidal düğümler oluşmaya başlar. Hemoroid - kabızlık sonuçlarını önlemek için, menünüzü tamamen gözden geçirmeniz önemlidir, aksi takdirde kabızlık hastalığı daha da zorlaştırır. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Popüler diyetlerin Eksileri

Muhtemelen, en azından kendilerini beslenme ile sınırlamayan ya da diyetlerde uzun süre kalacak böyle bir insan yoktur. Ve çoğu diyetlerin zarar görmediğinden eminsiniz ancak yalnızca fayda sağlar - birkaç gün boyunca tüketilen kalorilerde veya belirli gıdalarda kendinizi sınırlayabilir ve daha sonra aynadaki yansımanın tadını çıkarabilir veya birkaç ay boyunca rafta toz bulan kotlara bürünebilir. Ancak, diyetler vücudumuz için gerçekten çok yararlı değildir. Bunu anlamak için, sadece sağlıklı bir yaşam tarzının korunması / sürdürülmesi kuralları hakkında değil, aynı zamanda metabolizmamızın nasıl düzenlendiği ve onu etkileyen faktörler hakkında bilgi edinmek gerekir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...
1 2 3 4 5 ... 10 ... Последняя » Sayfa 1/10 1 2 3 4 5 ... 10 ... Son»