Bilim adamları bakterilerle benzersiz bir losyon yarattı

Bugüne kadar yetersiz beslenme nedeniyle, olumsuz bir ekolojik çevre genellikle farklı cilt hastalıkları geliştirir. Kaliforniya araştırmacıları, uzun süredir problemleri olan çeşitli hastaların cildinden bakteri topladılar. Bazı bakteriler laboratuarda özel olarak ekilmiştir. Bundan sonra bakteriyel bir losyon oluşturuldu. Deneme şaşırttı! Alışılmadık bir losyon yardımıyla hastaların derisinde yaşayan zararlı mikrofloraları yok etmek mümkün oldu. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Çay - beyin için canlandırıcı bir ajan

Siyah ve yeşil çay içermeyen hayatınızı hayal bile edemiyor musunuz? Dolayısıyla demansa güvenle korunursunuz. Çalışmalar sırasında öğrendiği çalışmalar yapıldı: Bir kişi çay tüketirse, toksin miktarı beyinde daha az olur. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Psikologlar söylediler: Neden yorgun insan uykuya dalamaz?

Bazen çok yorulur, zaten yatmaya başlar, ancak uykuya dalmak zor, kafanda bir sürü düşünce var. Uzmanlar, sinir sisteminin çalışmasını bozan aşırı heyecandan bahsettiler. Bir kişi yatmaya devam edip yatağa girmeye başlarsa, uykuya dalmaya çalışırken, bu bir rüya değildir. Philip Herman (psikoterapist) bu işlemi bir beyin eğitimi olarak nitelendirir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Bilgisayar, çocuklarda şeker hastalığına götürür

Çocuklarda daha önce görülen diyabet nadir görülen bir patoloji olsaydı, şimdi genellikle 10 ya da daha fazla yılda teşhis konur. Araştırmacılar yaklaşık 5000 öykü analiz ettiler. Ana soru, çocukların bilgisayarda ne kadar zaman harcadıkları, televizyonun farklı oyunlara bağımlı oldukları idi. Uzmanlar, boş midede yüksek şeker düzeyinin nedenleri ve insülin duyarlılığı gibi kardiyak, metabolik, vasküler risk faktörlerini tespit ettikten sonra. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Düşük kan basıncı demansa yol açar

Bazı insanlar ortostatik hipotansiyona yakalanır . Onunla birlikte, bir kişi yataktan kalktığında basınç keskin bir şekilde düşer. Jones Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yaşlı insanlardaki hipotansiyonun bunama, kognitif bozukluklara neden olabilir, beynine ciddi hasar verebilir, kanın normal olarak organın içine akmasına izin vermez. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Tilapi derisi Brezilya'daki yanıkları tedavi etmek için kullanılır

Yanıklardan kurtulmanın ilginç ve olağandışı bir yolu Brezilya şehirlerinden birinde ortaya çıktı. Hasar görmüş hastaların derisinde tilapia'dan cilt soyları uygulanır (geçici olarak mutlaka onları dezenfekte eder). Doktorlar Brezilya'da ikinci derece, üçüncü dereceden bir yanık tedavisinde banda yerine bir bronz derisini kullanmaya çalışıyorlar. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

İmpotans için uyuşturucu kalp krizi ile yardımcı

İsveç bilim adamlarının en son keşfi, birçok kişiyi şaşırttı: Erektil disfonksiyonda kullanılan fosfodiesterazın, kalp yetmezliğinden ölüm riskini azaltmayı mümkün kıldığı ortaya çıktı. Miyokard infarktüsü geçirenler için önerilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Yağmurdan sonraki hoş kokunun sağlığa zararlı olduğu ortaya çıkıyor

Birçok kişi yağmurdan sonra ortaya çıkan doğanın kokusundan hoşlanıyor demektir. Bilim adamları, araştırmalarından dolayı üzgündü: patojenik bakteriler yağmurdan sonra havada birikmeye başlar, tehlikeli hastalıklara neden olurlar. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Akdeniz diyeti - meme kanserinin en iyi önlenmesi

Son zamanlarda bilim adamları, malign bir tümörün zararlı yiyeceklerin alınmasının bir sonucu olduğu gerçeğine giderek daha fazla eğilmektedir. Yaklaşık 62.000 kadın Maastricht Üniversitesi'nde okumaya davet edildi. Akdeniz diyetine sadık kalırsanız meme kanseri geliştirme riski menopoz sonrası azaltılabilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Yudumun konsantre edilmesi - gençlerin en iyi iksiridir

Uzun bir süre boyunca herkes yiyecek, içeceklerin sağlığa yansımadığını bilir. Son zamanlarda Exeter Üniversitesi'nde çalışan araştırmacı Joanne Boutell, kanıtlamayı başarabildi: Her gün konsantre yaban mersini suyu içerseniz - en az 30 ml - yaşlılık döneminde beyin aktivitesini harekete geçirebilirsiniz. Deney 70 yaşından sonra yaklaşık 29 yaşlıyı içeriyordu. (daha fazla ...)

Devamını oku ...