Evdeki akne sivilcelerinden çabucak nasıl çıkabilirim?

Hayatında en az bir kez bir kişi akne muzdarip olmalı. Görünümü bozmakla kalmazlar, aynı zamanda rahatsızlık hissi verirler - allık, kaşıntı, yara izleri, lekeler, izlerin arkasında bırakın. Lakrimal kanallar yağla tıkandığında akne oluştuğunu herkes bilir. Oksijenle oksidasyon durumunda ilk önce beyaz noktalar oluşur ve gözenekler kirletilir ve siyah noktalar oluşur. Gözenekler enfekte olduğunda, iltihaplanma süreci aktif olarak gelişiyor. Bazı durumlarda, her şey pürülan yara ile biter, dokunma acıyor. Bir süre sonra apseler patlamaya başlar, daha sonra uzun süre iyileşmeyen ülserleri fark edebilirsiniz. Onları söküp taramak özellikle tehlikelidir. Komplikasyonları nasıl önleyebilirim? Sivilce giderme yöntemleri etkili midir? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Zayıf diş minesi: ne yapmalı?

Güzel sağlıklı dişler birçok kişinin rüyasıdır. Ancak, uygulamanın gösterdiği gibi, nüfusun yarısından çoğu çürük ve diğer yaralanmalar şeklinde diş problemlerine sahiptir. Bu tür hastalıklara zayıf diş minesini getirir, bu nedenle dişin bu kısmına dikkat etmeniz gerekir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Erkek sağlığının sperm durumunu nasıl belirleyebilirim?

Bir kadınla ciddi bir ilişki söz konusu olduğunda, öncelikle sperm rengine dikkat çekiyor (tuhaftır). Yumuşak renkte, asitik bir koku, kokusuz, homojen kıvamda, topaklar olmadan, yeşil renkte, grimsi, sarı renkte olabilir. Normda sağlıklı bir erkeğin sperm ne olmalıdır? Ya sapmalar varsa? Sperminizi doktora gitmeden ve laboratuarda test etmeden nasıl analiz edebilirim? Ben spermi kendim teşhis edebilir miyim? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Sürekli açlık duygusu ile nasıl başa çıkılacağını?

Her insana içgüdüleri vardır ve kendisini bebeklik döneminde tezahür eden ilk açlıktır. Kişi yemek ister, aynı zamanda tatmin oluncaya kadar ortaya çıkan çeşitli belirtileri hisseder. Açlık , vücudun bir çeşididir; besinlerden alabildiği besinlere ihtiyaç duyar. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Kan gözlüğü, ne yapayım?

Genellikle toplu taşıma araçlarında açık pencereler, kapaklarla gezdikten sonra boyun ağrısı artar. Kişi derhal patladığını söylüyor. Ancak doktorlar bu durumu servikal miyozit olarak adlandırıyorlar . Hastalık farklı yaşlarda gelişir. İskelet kası iltihaplanması olduğunda, kişi bazen çok yoğun olan dayanılmaz ağrıdan endişelenir; harekette, basarken, dokunduğunda artmaya başlar. Miyozitden kurtulmak halk ve geleneksel ilaçlar yardımıyla mümkündür - farklı jellerin, merhemlerin kullanılması. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Diş çekildikten sonra ne yapacaksınız?

Genellikle diş hekimlerine veya akrabalarınıza diş çıkarmadan sonra ne öneriyorsunuz? Genellikle, anestezi terk ettikten sonra doktor tavsiyeleri unutulur ve "Ağzımdaki yarayla ne yapayım?" Sorusuna danışacak kimsenin olmadığı evde zaten gelir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Yüzdeki tıkanmış gözenekler: Sebepler

Derinin durumu doğrudan bakıma bağlıdır. Ancak, temel kurallara uymaksızın neredeyse her yaşta ortaya çıkan bir sorun var - tıkanmış gözenekler. Çoğu zaman, yağlı ve kombine cilt türünün sahipleri burnu, alnı ve çenesi üzerindeki bu kozmetik kusurla yüzleşirler. Onunla kavga etmezseniz, daha sonra kişi fakir ve sağlıksız bir görünüm kazanır ki bu da olumsuz sonuçları beraberinde getirir. Neyse ki, bugün kusurlardan kurtulmanıza yardımcı olan pek çok farklı yol, prosedür ve kozmetik ürünler var. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Doğru termometre nasıl seçilir?

Termometre her evde olmalıdır. Bir kişinin sağlığının çok önemli bir göstergesi olan vücut ısısını ölçer. Çeşitli hastalıkların gelişmesi ile sıcaklık oldukça sıklıkla arttığından böyle bir belirti vardır. Yeterli tedaviye başlamak için kesin göstergeleri bilmelisiniz. Uygulamada görüldüğü gibi evde bir çocuk olduğunda özellikle önemlidir, bu gibi durumlarda sıcaklığın ölçülmesi sık sık gereklidir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Sakız bilgeliğin dişiyle şişti: ne yapmalı?

Pratikte her insan bir diş ağrısı biliyor. Bu en tatsız ve acı verici duyumlardan biridir. Bu belirtiler ortaya çıktığında, insanlar ağrı kesici ilaç alır veya diş hekimine acele eder. Ancak, başka sebeplerden dolayı ağız boşluğunun diğer organlarıyla olan sorunlar o kadar çok ilgilenmiyor. Örneğin, dişetlerinde şişlik ve ağrı, geçici bir fenomen olarak alınır ve bu da sonunda kendi başına geçecektir. Fakat, diş eti ile ilgili problemler aynı önemdedir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Soğuk algınlığıyla ayaklarınızı nasıl yükseltebilirsiniz?

Birçok kişi ARVI, soğuk algınlığı, grip - sıcak suda bir ayak parkı gibi durumun hafifletilmesine yardımcı olan geleneksel halk prosedürünü biliyor ve takdir ediyor. Prosedürün yardımıyla kan dolaşımını arttırmak, alt ekstremardaki damarları genişletmek, toksik maddelerin salınmasını hızlandırmak mümkündür. Ayakların parklarından sonra müköz membranlar iyileşir, şişkinlik azalır, hasta iyileşir. Sorunu anlamak için ana şey, işlemi nasıl düzgün bir şekilde gerçekleştirmektir? Ayak banyosuna ne ekleyebilirim? (daha fazla ...)

Devamını oku ...