Duygusal bozukluk - nedenler, belirtiler, tedavi

Duygudurum bozukluğu ya da hastalığa duygudurum bozukluğu denir - kişinin duygusal halindeki belirli bozukluklarla ilişkili zihinsel bir hastalıktır. Bu bozukluğun yaygın biçimleri mana, hipomani, klinik depresyon durumudur (yakın zamana kadar patoloji manik depresif psikoz olarak tanımlanmıştır). Duygusal durumu ihlal etme süresi birkaç hafta, birkaç yıl sürebilir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

İşyerinde psiko duygusal tükenmişlik, evde - savaş yöntemleri

Modern dünyada her saniyede iş başında ve hatta evde psiko-duygusal tükenme yaşanır. Görünüşe göre hiçbir şey yanlış değil - mümkünse yatıştırıcı hapları içti - yattı, ancak durum kötüleşti. Sabah uyanıp duyularla daha da kötüyorsun - çalışmak istemiyorsun, hiçbir şey evde mutlu değil, gerçek depresyon geliyor. Bu davada ne yapmalı? Zihinsel sağlığınızı nasıl koruyabilir ve işyerinde veya evde yakmayabilir? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Duygusal boşluk - bunun nasıl mücadele edilmesi gerektiği?

Bazen sürekli endişelenmekten, acı çekmekten, duygular yaşamaktan, ruhunuzda soğuğa, boşluğa düşmekten bıkmış olursunuz. Bu psikolog duygusu normal kabul edilmez, ciddi bir zihinsel bozukluğa işaret edebilir. Duygu garip, çünkü yaşıyormuş gibi görünüyorsun. Uçurumlar nereden geliyor? Korkunç bir boşluktan kurtulmak ve tekrar mutlu olmak nasıl? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Disosiyatif füg - nedenler, belirtiler, tedavi

Disosiyatif füg, bir hastanın travmatik bir olay nedeniyle aniden kendi kimliğini unutarak evini aniden terk etmeye karar vermiş olduğu akut bir zihinsel bozukluğu ifade eder. Buna ek olarak, füg sırasında hasta yeni bir imaj ile karşımıza çıkıyor, tamamen farklı bir hayat yaşıyor. Her devletin farklı şekilde sürdüğüne dikkati çekmektedir. Bazılarının birkaç saati var, bazıları birkaç ay geçiriyor. Bir süre sonra aniden sona erebilir ya da tersine dönebilir. Acil tedbirlerin alınması önemlidir, aksi takdirde her şey trajik sonuçlarla sonuçlanacaktır. Disosiyatif füg ne kadar tehlikelidir? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Adrenalin bağımlılığı - nedenleri, belirtileri, tedavisi

Sürekli olarak kaderi yaşayan yeteneklerinizin sınırında yaşamaya çalışıyorsunuz ve günlük bir doz adrenalin olmadan yapamıyor musunuz? Ve heyecanlandıktan sonra vahşi bir yorgunluk, motivasyon eksikliği ve bir şeyler yapmak için aşırı isteksiz hissediyorsunuz? Belki de bunlar adrenaline bağımlılık belirtileri. Bir kumarbaz olup olmadığınızı ve hayatınızdaki bir başka risk olmadan neden hastalandığınızı anlamak için bir psikoloğa gitmeniz gerekiyor. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Varlık - nedenler, belirtiler, tedavi

Günümüz hekimliği modern tıpta nispeten yeni bir konsepttir. Kelimenin tam anlamıyla işten zarar anlamına gelir.

Bunu en son ne zaman yapmaya başladınız? Bir saat veya iki saat sonra işinizden sonra mı kalıyorsunuz ve hala norm ve iş ödevlerini yerine getirecek vaktiniz yok mu? Ve genel olarak, çalışmalarınızın kalitesi belirgin biçimde acı çekiyor ve sağlığınız hızla bozuluyor. Bütün bunlar analiz edilirse, iş vücuda ciddi zarar verebilir. Özellikle bir kişi, bir iş sürecini nasıl düzgün bir şekilde organize edeceğini bilmiyorsa, böylece zarar vermez, aksine, zevk getirir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Hayata olan ilgim kayboldu: ne yapılması gerekçesi?

Hayatta her insanın bir sınırı vardır. Bir insanın o kadar aşındı ki, hayatının anlamını kaybeder. Cümleleri görünmeye başlayın: "yaşamaktan bıkmak", "çok yorgun", "artık olamam" gibi. Ne yapayım? Sorunun üstesinden gelmek ve intihara izin vermemek için? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

İnternet bağımlılığının ilk bulguları

Facebook kurulduğu günden bu yana, 10 yılı aşkın bir süredir. Artık İnternet, sosyal ağlar, YouTube ve diğer kaynaklar olmadan nasıl yaşayabildiğimizi hayal etmek neredeyse imkansızdır. İnternet bir kişinin hayatını değiştirir. Bugün, internette eğitim alabilir, ödevinizi bir öğrenciye bırakabilir, sevginizi bulabilir, para kazanabilir ve ne yazık ki bağımlısı olabilirsiniz. Çoğu kişi bir telefon veya tabletle uyanır ve İnternet'in de bizi terk etmediği günlerde onlarla uyuya kalır. Birçoğu, bir saat boyunca İnternet'i ziyaret etmediğini bilseler, barışçıl bir şekilde çalışamazlar. Bütün bunlar korkutuyor ... internete bağımlı bir kişinin yanında ne olacak? Bu bir akıl hastalığı mı yoksa modern bir kişinin normal bir işareti mi? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Yavaş şizofreni - nedenleri, belirtileri, tedavisi

Yavaş şizofreni hafif kişisel değişiklikler görülen ciddi bir nevrotik bozukluk anlamına gelir. Şizofreni ilk kez ergenlik döneminde kendini gösterir, semptomlar hafiftir. Dikkatinizi çekeriz, bu rahatsızlık için semptomların gelişim aşamasında karakteristiktir. Hiçbir şey yapmadığı sürece hastaya zamanında yardımcı olması çok önemlidir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Erteleme - nedenler, semptomlar, tedaviler

Erteleme, bir kişinin belirsiz bir süre boyunca tüm önemli ve acil konuları sürekli olarak ertelemesi ile karakterize psikosomatik bir hastalıktır. Dahası, yaşamdaki bu tutum psikolojik bozukluklara , yaşam problemlerine, kişinin kendisini bir kişi olarak anlamamasına yol açar. (daha fazla ...)

Devamını oku ...
1 2 3 4 5 ... 10 ... Последняя » Sayfa 1/18 1 2 3 4 5 ... 10 ... Son»