Dehidrasyon tehlikesi nedir?

İnsan vücudunun günlük işlerlik kazanması için sıvıya ihtiyacı vardır. Hayati aktivitenin neredeyse tüm süreçlerinde su, beslenme, nefes alma, hareket ve diğerleri gibi çok önemli bir rol oynamaktadır. Yetersiz miktarda sıvının bir sonucu olarak vücutta birçok bozukluk ortaya çıkmaya başlar. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Yurtiçi ve yabani hayvan ısırıkları ile ilk yardım

Yurtiçi veya yabani bir hayvanın ısırması travmatiktir ve hatalı ve zamanından önce yapılan ilk yardım yara izlerine neden olabilir. Travmatolojide bu tür yaralar ısırıldı olarak tanımlanır. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Öğrenci dilate ile göz muayenesi

Yetişkinlerin ve çocukların gözlerini test etmek için, oftalmologlar problemi doğru bir şekilde görebilmenize ve teşhis koymanıza olanak tanıyan çeşitli teknikler ve teknikler kullanırlar. Oftalmoskop çoğunlukla seçilir, bu nedenle lens, retina ve vitreus vücudunun durumunun değerlendirilmesi mümkündür. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Yüzün cildi pul pulysa ne yapmalı?

Yüz cildi çok narindir, ancak onu etkileyen çeşitli faktörler yüzünden nesli tükenmek üzere. Çoğu durumda insanlar ciddi bir rahatsızlık, cilt soyulması gibi bir soruna neden olur, çoğu durumda bu durum adil seksi etkiler. Erkekler de bu sorunun üstesinden gelebilir, ancak sebase bezlerinin çalışmasının özelliklerine göre beş kat daha az görülür. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Vücut için tiroit bezinin rolü

İnsan vücudu normalde yalnızca tüm organların ve sistemlerin kararlı çalışmasıyla işlev görebilir. Hormonlar tarafından sağlanan bağlantı çok önemlidir. Bu maddeler, iç salgı bezleri tarafından salgılanır - endokrin sistem organları. Her hormon insan vücudunda önemli bir rol oynamaktadır. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Hangi gıdalar acı verici dönemleri provoke eder?

Menstruasyon döneminde bazı kadınlar bile normal günlük yaşamın kurallarından bahsetmemekle birlikte yataktan kalkamıyorlar. Fakat, eğer bu gerçekten kritik durumu bilinen yöntemlerle düzeltmek mümkün olduğunu bilselerdi. Hangileri? Ağrılı dönemlerden nasıl kurtulabilirsiniz? Uzmanlar, üç gıdadan vazgeçmenin menstrüasyon sırasında ağrıyı önemli ölçüde azalttığını söylüyorlar. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Laparoskopi: endikasyonlar, hazırlık ve operasyon seyri

Karın boşluğunu doğru bir şekilde teşhis etme yeteneği, çeşitli hastalıkları erken safhalarda tanımlamanıza izin verir. Laparoskopi gelişince bu daha kolay oldu. Tanısal ve cerrahi yönü içeren modern yöntem. Özel olarak durağan bir modda yürütülür ve kendi özelliklerine sahiptir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Erkeklerde sünnet (sünnet)

Sünnet süreci veya buna sünnet denir, sadece erkeklerde yapılır ve çoğunlukla dini bir kök nedenine ve daha sonra birçok tıbbi endikasyona sahip bir prosedürdür. İstatistiklere göre sünnet derisinin sünnetiyle gezegenin erkek nüfusunun% 30'u geçer. Fakat, sünnetin tüm muhaliflerine anında dikkat etmek çok değerlidir - bu süreç açık bir tıbbi ihtiyacı olabilir. Örneğin, bu gibi durumlarda, erkeklerde fimosis ve parafimoz olarak. Bazı erkekler sünnet işlemine sadece hijyen sebeplerinden dolayı başvururlar. Peki, sünnete kimin ihtiyacı var ve hepsi gerekli midir? Hangi hastalıklarda erkeklerde sünnet derisini kesmek gerekiyor? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Eşcinsel bir çift bir çocuğu büyütebilir mi?

Uygar dünyadaki eşcinsel ilişkiler özel bir yasak altındadır. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü aynı cinsiyetten sevgi (erkekler kadınlara, erkekler için kadınlara) çoğunluk tarafından kınanır. Bu tür çiftlerin hiçbir hakkı yoktur - yasal ya da ahlaka aykırı değildir. Toplum ilişkilerini gizlemek zorunda kalıyor, çünkü toplum onları mümkün olan her şekilde reddediyor. Avrupa ülkelerinde, bu tür ilişkilerin yasallaştırılmasına zaten başlamıştık, çünkü hepimiz aynı cinsiyet ilişkisi olsa da bir ortak seçme hakkına sahip olan özgür kişiler olduk. Eşcinsel evliliklerin yasallaştırılması, bu çiftlerin çocuklarını yetiştirme şansına sahip olacağı anlamına gelecektir. Onların kendilerini ebeveyn olarak anlamaya çalıştıkları da budur. Fakat, konvansiyonel olmayan bir ailedeki hayat, toplumumuz açısından çocuğun ruhunu etkileyeceğinden, bu tür çiftlerin genel olarak çocuk yetiştirmesi mümkün müdür? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Egzersiz bisikleti - fayda, zarar, endikasyon ve kontrendikasyonlar

Son zamanlarda egzersiz bisikleti popüler hale geldi, yardımıyla iyi bir şekil muhafaza edebiliyor, rakamın görünümünü iyileştiriyor. Herkes evde bir simülatör kurabilir ve ücretsiz bir dakika olduğunda alıştırmaları yapar. Buna ek olarak, yaparak, en sevdiğiniz filmi ekleyebilir, bir kitap okuyabilir, müzik dinleyebilirsiniz. En popüler egzersiz bisikleti nedir? Buna nasıl başlanır? (daha fazla ...)

Devamını oku ...