Sınıfı 1'de çocuğa hızlı ve doğru okumayı nasıl öğretebilirim?

Okul programı yalnızca öğrencilerin kendileri için değil aynı zamanda kural olarak çocukları ile birlikte çalıştığı - derslerini alıp, denklemleri çözdüğü, çizdiği, şekillendirdiği vb. Birinci sınıfta, çocuğun yüksek okuma hızı gerekir. Ve öğretmenlerin birçoğu konumunuza giremeyecek - herkes için gereksinimler ve kurallar eşittir. Bu nedenle, ebeveynin görevi - çocuğa hızlı ve tercihen - doğru okumayı öğretmektir - daha sonra tekrar eğitilmemektedir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Allerjik bir çocuğun beslenme günlüğü: nasıl düzgün rehberlik etmek?

Bir gıda günlüğü kavramı büyük olasılıkla çoğu ebeveyn için bilinmemektedir; ancak, gıda alerjik reaksiyon gösteren bir yürümeye başlayan çocuk büyüdüğünde, böyle bir dokümantasyona başlama zamanının geldiğini doktorun tavsiyesi ile karşılaşmış olmanız gerekir. Bu arada, doktorlar, sağlıklı bir çocuk için bu bilgilerin daha faydalı olacağını, aksine - son derece yararlı olduğunu söylüyor. Öyleyse, bunu anlamaya çalışalım - hangi durumlarda bir gıda günlüğü tutmalı ve en önemlisi, bunu nasıl doğru yapmalısınız? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Çocuk tamamlayıcı gıdalar yemek istemiyor, ne yapmalıyım?

Ya çocuğun yemi yemek istemiyorsa? "Maloyezhek" in anneleri nasıl olur da? Ve normal mi? Çocuğun bir yıldan fazla zamanı var, ancak yetişkin yemi yemeyi hiç öğrenmedi mi? Sadece göğüste (anne sütü) ilgileniyor ve başka bir şey yok ... Bu tür durumlar pek çok anneye aşina. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Maria Montessori'nin erken gelişme metodu

Modern öğretmenler, ana-babalar , okul öncesi çocukların gelişimi için tamamen yeni bir yaklaşım sunan ünlü Montessori metodunu daha önce duymuşlardır. Yöntem oldukça popüler, özel sınıflar, gruplar, anaokulları psikolojik pedagojik kavramın temel ilkelerini kullanarak açılıyor. Metodun avantajları nelerdir? Çocuklara yardımcı olur mu? Ne gibi dezavantajları var? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Nasıl bir ebeveyn sen Eğitimin ana hataları

Çocukların doğası ve geleceği büyük ölçüde ailelerinin onları yetiştirme biçimine göre belirlenir. Birisi, çocuklarına mümkün olan her şeye izin verir, istek ve kaprisleri gerçekleştirir. Birisi arkadaşlarıyla iletişim kurmasını yasaklayan, öğrenme ve boş zamanlarını kontrol eden ve bu yaşamın kuralları hakkında sıkı talimatlar veren bir çocuğu yetiştirme konusunda çok sıkıdır. Birisi çocuklarıyla ilgili olan her şeye kayıtsızdır ... Bu eğitim modelleri bireyler tarafından oluşturulmuştur. Ve bazen bu insanlar ciddi psikolojik travmalarla büyürler ve onları yaşamaktan alıkoyarlar. Bu, çocukların ebeveynlerinin bağlı olduğu yetiştirme modelinin, yetişkinlerin tüm yetişkin yaşamlarını belirleyeceği anlamına gelir. Çocuğun yetiştirilmesinde ne gibi hatalar yapmak istenmemektedir ve zaten taahhüt edildiyse ne gibi bir sonuç beklenebilir? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Çocuğun anaokuluna uyarlanması

Anaokulu, her bebeğin hayatında önemli ve zor bir dönem olarak kabul edilir. En zor şey bir çocuğu hastalık olmadan, gereksiz strese sokmaktır. Dikkatinizi çekiyoruz, ebeveynler çocuğunu altı ay hazırlamalı, onlara rejime alışmanız, onları anaokulunda olduğu gibi kurmalısın , hiçbir şekilde kurumun korkutmasına izin vermeyelim. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Çocuklarda yaratıcı düşüncenin gelişimi

Birinci sınıfa giren çocuklar temel beceri, bilgi ve becerileri alırlar. Çocuğun genel öğrenme sürecindeki başarısı, öğretmenin mesleğe profesyonelce ne şekilde yaklaştığına, ayrıca ebeveynlerin dikkatini ve gayretine bağlıdır. Yaratıcı düşünce önemli bir rol oynamaktadır. Öyle görünmüyor. Çocuğunuz yaratıcı olsa bile, becerileri sürekli geliştirilmelidir. Ne yapayım? Hangi yöntemleri kullanmalıyım? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Bir çocuğun öğrenmesi için nasıl motive olabilirsiniz?

Hem doktor hem de öğretmenler için en sık sorulan sorulardan biri, çocuğunuzu eğitim için motive etmektir? Dahası, modern dünyada, çocukların öğretimi çocuk bezleriyle başlar. Onlar kelimenin tam anlamıyla bir yemlik çalışma dillerinde, saymayı, yazmayı ve okumayı öğrenirler. Ve bu halkın bilgi yarışması için buluşması için, çocuğun öğrenmesini güvence altına almak gereklidir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Pedagojik tamamlayıcı beslenme - temel ilkeler

Bebeğin 6 aylıkken anne-babalar ilk cazibeyi nasıl doğru bir şekilde tanıtacaklarını ve çocuğu yeni yemeklere nasıl katacaklarını düşünmeye başlarlar. WHO'nun (Dünya Sağlık Örgütü) genel kabul gören bir sistemi var, Komarovsky'nin yöntemi var ve pedagojik tamamlayıcı beslenme var. O bir bebeği yeni bir "yetişkin" yiyecek için öğretmenin en kolay yollarından biri olarak bilinir. Bu tamamlayıcı beslenme yöntemini diğerlerinden ayıran başlıca şey, ebeveynlerin neyin verileceği ve neyin alınmayacağı konusunda herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmamasıdır. Ve bu, annemin bebeğin için özel olarak yemek yapmasına gerek kalmayacağı anlamına geliyor, çünkü anne ve babasının yaptığı her şeyi yiyecektir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Hasta bir çocuğun bakımına ilişkin kurallar

Çocuğunuz hasta olduğunda, anneler derhal paniğe kapılır - sokağa çıkmayacağız, yüzmeyeceğiz (zararlı), daha fazla yemeye ihtiyacımız var, bağışıklığı artırmamız gerekiyor - hardal, çok içiyor, sık sık tuvalete çıkıyor, vb. Vakaların% 100'ünde çocuklar yatak istirahatına uymak zorundadır, ancak hızlı toparlanmayı gerçekten sağlayacak mı? (daha fazla ...)

Devamını oku ...
1 2 3 4 5 ... 10 ... Последняя » Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 1 2 3 4 5 ... 10 ... Sonuncu» Bize Yazin Arşiv Yukarı git Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış.