Bronşit: yetişkinlerde görülen belirtiler ve tedavi

Bronşit - bugüne kadar sık ​​görülen bir hastalıktır. Kural olarak, aktarılan enfeksiyon, sigara, diğer olumsuz etkilerin bir sonucudur. Enflamatuar süreç bronş ağacında gelişir. Yetişkinlerde bronşit kronik, akut olabilir. Dikkatinizi birkaç gün veya hatta haftalar süren akut formlara çekiyoruz. Başlıca semptom şiddetli öksürüktür, uzun süre durmayan kronik bir formdadır. Tedavi, yetişkinler için uygun mudur? Ne kadar tehlikeli? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Kataral sinüzit: semptomlar ve tedavi yöntemleri

Catarrhal sinüzit, tedavi edilmesi zor olan KBB bölgesine ait çok hoş olmayan bir hastalıktır. Bulaşıcı bir yapıya sahip diğer hastalıkların arka planına karşı ortaya çıkar; özellikle hastalar soğuk mevsiminde bu hastalığa yakalanırlar. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Sinüzit: evde semptomlar ve tedavi

Güçlü bir güçsüzlük eşlik eden soğuk algınlığı olan bir çok kişi, beklemeniz gerektiğini, her şeyin gittiği düşüncesindedir. Aslında, yaygın soğuk, tehlikeli sağlık sonuçları olan ciddi bir hastalık - sinüzite eşlik edebilir. Burada oturup bekleyemezsiniz, aksi halde kötü sonuçlanır. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Epiglotit: nedenler, belirtiler, tedavi

Epiglottitis nadir görülen, ancak çok riskli bir hastalıktır ve bir kulak burun boğaz uzmanı tarafından tedavi edilir. Epiglottisin ve çevredeki dokuların iltihaplanması, nefes alma sürecinde güçlükler yaratır. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Mikoz nedir ve nasıl savaşılacak?

Herkes güzel ve narin bir cilde sahip olmak istiyor. Ancak son zamanlarda ciltteki izlerini bırakan çeşitli parazitlerin aktivasyonu olmuştur. Bugüne kadar en yaygın olanı mantar enfeksiyonudur. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Larinks kisti: semptomlar, sınıflandırma ve tedavi özellikleri

Boğaz hastalıkları kendi özelliklerine sahiptir. Bu bölgedeki en sık görülen hastalık gırtlak kistidir. Yetişkin erkeklerde, kadınlarda daha az görülür. Çocuklar için, böyle bir hastalık tipik değildir, çok nadirdir. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Angina - her türlü semptom ve tedavi

Angina - palatin bademciklerinde çok iltihaplanma eğilimi gösteren oldukça yaygın bir enfeksiyon. Hastalık komplikasyonları açısından tehlikelidir, hastanın durumu keskin bir şekilde bozulabilir ve gelecekte her şey kalp, kan damarları hasar görecek kadar doludur. Çocuklarda en sık rastlanan anjina, yetişkin olmasına rağmen ondan daha az acı çekmez. İnsanın zirvesi bağışıklık zayıfladığında ve keskin sıcaklık değişiklikleri görülen ilkbahar ve sonbahar olur. Boğaz ağrısı tedavisi için ne kadar doğru? Bunu önlemek mümkün mü? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Akut bronşit, semptomlar ve yetişkinlerde tedavi

Akut bronşitte bronş mukozası iltihaplanır ve bol miktarda balgam birikimine neden olur. Sonuç olarak, hasta şiddetli bir öksürükten muzdarip; öksürmek çok zor. Bronşit semptomlardan biri olan bronşu etkilediğinde - nefes darlığı. (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Glomerülonefrit - tüm formlar, semptomlar ve tedavi

Glomerülonefrit, glomerüllerin iltihaplandığı ciddi böbrek patolojisidir. Hastalık böbrek glomerülleri etkilediğinde bazen interstisyel doku tüplerinde sorunlar vardır. Ürologlar glomerülonefrit, bulaşıcı-alerjik bir hastalıktır. Patoloji kendisini yaklaşık 15 yıldır hissettirmiyor - ödem görülmüyor, baskı normal. 20 yıldır böbrek fonksiyonu korunur ancak hastalık ilerledikçe zamanla böbrek yetmezliğine neden olabilir. Glomerülonefrit, remisyon ile değişen farklı dönemlere sahiptir - hastanın şikâyeti yoktur, sadece idrarla ilgili değişiklikler ve hipertansiyon ile ilgili endişeler. Dikkatinizi, alkol içtikten sonra bulaşan bir enfeksiyon olan hipotermi durumunda hastalığın kötüleşebileceğine dikkat çekiyoruz. Hastalığı iyileştirmek mümkün mü? Ne kadar tehlikeli? (daha fazla ...)

Devamını oku ...

Kronik pyelonefrit, semptomlar, tedavi, alevlenme

Kronik piyelonefrit , her yaştan insanı etkileyebilen bir inflamatuar böbrek hastalığına işaret eder. Buna ek olarak, kronik şekil ayrı ayrı ilerleyebilir veya diğer ciddi patolojilerin, gelişimsel anomalilerin bir komplikasyonu olabilir. Hastalık pelvik, kalyon, böbrek tübüllerini kızarttığında, damarlarında glomerüller etkilenebilir. İstatistiklere inanırsanız, kronik pyelonefrit oldukça yaygın bir patolojidir, oysa çoğu durumda piyelonefritin akut formunun bir sonucudur. Hastalığa nasıl tedavi edilir? Ne kadar tehlikeli? (daha fazla ...)

Devamını oku ...